Krynica tanie noclegi
Krynica jest skupiskiem różnorodnej roślinności. Spotykamy tu lasy bukowe, czyli słynną buczynę karpacką, z domieszką jodły, lipy, świerka i modrzewia. Na nasłonecznionych południowych stokach występuje roślinność ciepłolubna, a w górnych partiach łąk i hal – gatunki subalpejskie.Ze względu na bliskość wapiennych Pienin, docierają tu również rośliny wapieniolubne. Nie sposób wymienić wszystkich drzew, krzewów i kwiatów występujących na tym terenie, albowiem samych tylko gatunków chronionych jest kilkadziesiąt.Gamę ciekawostek dopełnia poszycie leśne z borówkami (zwanymi w innych regionach Polski jagodami), malinami i grzybami.Bogactwo flory sprawia, że powietrze na wiosnę intensywnie pachnie, a jesienią kolorystyka gór i dolin rzek każdego wprawia w zachwyt.
Będąc stowarzyszeniem stworzyliśmy dla Państwa portal Krynicy-Zdroju, w którym mogą Państwo wyczytać najświeższe informacje z Krynicy , znaleźć tanie noclegi na terenie Krynicy, zobaczyć mapę atrakcji jakie są dla Państwa przygotowane na terenie miasta.W swoim serwisie posiadamy dużą bazę noclegową gdzie każdy turysta przyjeżdżający do Krynicy znajdzie coś dla siebie
Wycieczki rowerowe wokół Krynicy-Zdroju. Proponujemy trasy podzielone na dwie części R1 i R2 R1 Parkowa (15,5 km) część końcowa przebiega przez Górę Parkową R2 Holica (10,5 km) część końcowa przebiega zboczem Holicy Początek obu tras wyznaczony na początku ul. Stara Droga obok stacji benzynowej PKN Orlen.
Atrakcje Krynicy Najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka gondolowa w Polsce. Dolna stacja kolejki znajduje się w dolinie Czarnego Potoku. Sześcioosobowe wagoniki w 7 minut pokonują odległość ok. 2 km, przenosząc pasażerów na szczyt Jaworzyny Krynickiej
Krynica -Zdrój (pod nazwą Krzenycze) istniała już przed 1547 r. o czym świadczy pierwszeństwo nadania sołectwa w tej miejscowości dla Danka z MiastkaKrynica ( dziś (Tylicz).RozwójKrynicy miasta w okresie późniejszym wiąże się już z odkryciem w XVII w. leczniczych wartości źródeł mineralnych. Zaczątkiem uzdrowiska był wykonany w 1794 r. „Mały domek”, który od 1804 r. pomieścił pierwsze zakłady kąpielowe.