Młodzi i niezależni biją kolejne rekordy Polski w highline.

 

40 metrów nad ziemią z grolsch expedition

Młodzi i niezależni biją kolejne rekordy Polski w highline.

Przejście 54 metrów po 2,5 centymetrowej taśmie zawieszonej 40 metrów nad ziemią! Tego dokonać może tylko człowiek z pasją. Jan Gałek, członek wyprawy Grolsch Expedition, stał się pierwszym Polakiem, który pokonał „The Great Bongzilla” w Kalifornii przechodząc ten niezwykły dystans. Przed członkami wyprawy kolejne wyzwanie – próba pobicia rekordu świata w najdłuższym przejściu highline. Czy im się uda? Tego można się dowiedzieć z ich blog na www.facebook.com/themarkorgpl. Wyprawa, która rozpoczęła się na początku listopada zeszłego roku potrwa jeszcze do 13 lutego.

W poniedziałek 28 września 2009 cała Polska żyła tym, co wydarzyło się w centrum Warszawy pomiędzy Domami Towarowymi „Centrum”. Janek Gałek – polski slick i highliner pokazał, co dla niego oznacza podążać własną drogą. Przeszedł nad głowami ludzi, 15 metrów nad ziemią. Janek chcąc realizować swoją pasję zwrócił się do marki Grosch o pomoc w spełnieniu marzenia. Tak narodził się pomysł wyprawy Grolsch Expedition. Do Janka Gałka dołączyli też Damian Czermak oraz Michał Korniewicz. Wyruszyli razem do USA, 3 listopada,aby dokonać pierwszych polskich przejść po najtrudniejszych highlinach świata. Ich ambicje sięgają jeszcze dalej – zamierzają pobić rekord świata w tej trudnej dyscyplinie.

Podążanie własna drogą, pasja, niezależność to wartości bliskie zarówno filozofii marki Grolsch, jak też polskim slicklinerom. Dlatego marka postanowiła pomóc im spełnić marzenia i zdecydowała się stać się głównym sponsorem wyprawy. „To, co marka Grolsch ceni najbardziej w tych młodych ludziach, to ich entuzjazm, i determinacja w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów. To także docenienie niezależnego ducha, który potrafi podążać własną drogą.” – podkreśla Tomasz Kanton, brand PR manager w Kompanii Piwowarskiej.

Podczas odbywającego się kalifornijskim Moab wydarzenia Thanksgiving Highline Festival Jan Gałek stał się pierwszym w historii Polakiem, który dokonał przejścia 40 metrów nad ziemią (to wysokość ok. 15 metrowego bloku) po 54 metrowym „The Great Bongzilla” slackline. Po nim wyczyn ten udało się powtórzyć także drugiemu członkowi wyprawy – Damianowi Czermakowi.

Osobiście mogę śmiało powiedzieć, że podczas Grolsch Expedition każdemu z nas udało się osiągnąć ogromny postęp.” – skomentował wyczyn Jan Gałek. „Każdy z członków ekipy pobił swoje stare rekordy, przesunął granice swoich możliwości i wydaje mi się, że byliśmy w Moab jedną z mocniejszych ekip”

Przed członkami Grolsch Expedition jeszcze jedno wyzwanie. Planują oni pobić obecny rekord świata w highlinie (wynosi on 67 metrów i należy do Jerry’ego Miszewskiego – Amerykanina o polskich korzeniach). Czy uda im się go pokonać można dowiedzieć się śledząc ich blog na http://www.facebook.com/themarkorgpl

Grolsch Expedition jeszcze się nie zakończyła, potrwa do 13 lutego, ale ekipa już ma na swoim koncie znaczące sukcesy.

Do kolejnych osiągnięć ekipy Grolsch Expedition należało przejście jako pierwszych w historii Polaków: 45 metrowym torem Double Trouble Madness oraz Cave Corridor i „EBGB” w Narodowym Parku Joshua Tree w Kalifornii.

Więcej na: http://www.facebook.com/themarkorgpl

***

Grolsch. Co Cię powstrzymuje?

Grolsch to wyjątkowa, międzynarodowa marka piwa premium. To piwo dla ludzi niezależnych duchem, podążających własną drogą, którzy doceniają nie tylko jego wyśmienity smak, ale i unikalne zamknięcie typu Swingtop. Grolsch powstaje w jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych browarów w Europie, w holenderskim mieście Enschede. Swój doskonały smak zawdzięcza unikalnej technice warzenia w niskiej temperaturze. Grolsch to najwyższej jakości holenderskie piwo typu lager, zawierające 5% alkoholu i 11,3% ekstraktu. Najlepiej smakuje podawane w temperaturze 6-8 C. Grolsch to marka dystrybuowana przez Kompanię Piwowarską od sierpnia 2009 roku. Grolsch w Polsce będzie patronował niezależnym wydarzeniom artystycznym, angażując się także w działania, których celem jest wspieranie niestandardowego sposobu myślenia.

Kompania Piwowarska – lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesna technologia i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie (World Class Manufacturing) gwarantują najwyższą jakość jej produktów. Do portfela marek należą: Tyskie (ulubione piwo Polaków), Żubr (druga marka w Polsce pod względem wielkości sprzedaży), Lech Premium, Dębowe Mocne, Wojak, Redd’s i Gingers a także międzynarodowe marki premium: Grolsch, Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzurro oraz Miller Genuine Draft. Kompania Piwowarska powstała w 1999 roku w wyniku połączenia Tyskich Browarów Książęcych i Lech Browary Wielkopolski. W roku 2003 do Kompanii dołączył Browar Dojlidy w Białymstoku. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2009 wyniosła 15,1 mln hektolitrów piwa. Firma została w 2009 roku zwycięzcą Rankingu Odpowiedzialnych Firm, opracowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i PricewaterhouseCoopers.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa obecna jest w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach, a jej portfel obejmuje ponad 150 silnych marek (m.in. Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Castle Lager). SABMiller plc jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2007 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 18,6 mld dolarów i wypracował zysk brutto 2,8 mld dolarów. Sprzedaż piwa wyniosła 216 mln hl.


Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *