Polska prezydencja: 7 konferencji naukowych z 7.PR UE

7 międzynarodowych konferencji naukowych w ramach 7. Programu Ramowego Badań, Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń zostało wpisanych w oficjalny kalendarz polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Szczegóły dotyczące konferencji oraz wszystkie przydatne informacje można znaleźć na stronie: www.presidency.kpk.gov.pl – informuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK).

Do korzystania z serwisu eksperci KPK zachęcają środowiska akademickie i pracowników instytutów badawczych, ale również dziennikarzy. Na wszelkie pytania – jak podkreśla Małgorzata Safuta z Działu Promocji KPK – odpowiedzą eksperci, którzy już 12 lat wspierają polską sferę B+R w aktywnym uczestnictwie w Programach Europejskich.

Między 5 a 8 września w Gdańsku odbędzie się sympozjum związane z (bio)technologiami dla ochrony środowiska, na którą zaprasza prof. dr hab. Korneliusz Miksch z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Politechniki Śląskiej.

Na 20 i 21 września w Warszawie zaplanowano największą europejską konferencję dotyczącą badań na rzecz bezpieczeństwa Security Research Conference 2011, organizowaną przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Podczas sesji tematycznych zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania wypracowane w ramach międzynarodowych i krajowych projektów, takich jak na przykład systemy „Proteus” i „TALOS”. Konferencji będzie towarzyszyć wystawa naukowo-przemysłowa.

22 i 23 września, również w Warszawie, zorganizowana zostanie konferencja poświęcona materiałom przyszłości, które mają sprostać „wyzwaniom naszych czasów”. Sympozjum Fumat 2011 organizują m.in. Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN i Politechnika Warszawska.

Maria Skłodowska-Curie stała się inspiracją sympozjum „Nauka – pasja, misja, odpowiedzialność”, które będzie miało miejsce 26 i 27 września w Warszawie. w 15. rocznicę utworzenia programu wspierającego badaczy europejskich. Spotkanie organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kolejna konferencja – 19 i 20 października – będzie dotyczyć procesu integracji europejskiej. Projekt EUINTEGRATIO prowadzi prof. Ewa Latoszek ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

O współpracy Unii Europejskiej z krajami Europy Wschodniej i Azji Środkowej (EU-EECA) będzie mowa 15 i 16 listopada w Warszawie.

Osiągnięcia Europejskich Inicjatyw Przemysłowych oraz efekty wprowadzonych przez nich planów z zakresu wytwarzania energii zostaną zaprezentowane 28 i 29 listopada w Warszawie na konferencji poświęconej europejskiemu strategicznemu planowi w dziedzinie technologii energetycznych SET-Plan. Więcej na jej temat w serwisie Nauka w Polsce tutaj.

Od 1 lipca oficjalną stroną prezydencji polskiej będzie:  http://www.pl2011.eu/

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/bsz

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *