Poznańskie Betlejem po raz 12.

Poznań, podobnie jak Wiedeń, Praga czy Frankfurt, od lat zachęca do przeżywania świąt w wyjątkowy sposób. Poznańskie Betlejem, które w tym roku odbędzie się po raz dwunasty, rozpocznie się 6 grudnia. To wydarzenie doskonale wpisuje się w światowy trend, widoczny w wielu europejskich miastach.  

Zgodnie z wigilijną tradycją, świąteczna wieczerza powinna składać się z dwunastu potraw. W tym roku liczba ta kojarzyć się będzie także z Poznaniem i 12. Poznańskim Betlejem, które rozpocznie się 6 grudnia i potrwa aż do 22 grudnia. Ciekawe stoiska, pięknie przyozdobione miasto, bogaty program artystyczny – wszystko to sprawia, że ta inicjatywa od lat spotyka się z sympatią mieszkańców i turystów, którzy regularnie odwiedzają poznański Stary Rynek.

W programie będą między innymi targi upominkowe, kiermasz pamiątek okolicznościowych i rękodzieła artystycznego oraz ozdób regionalnych. Zorganizowane zostaną degustacje potraw świątecznych i aromatycznych grzańców. Jak co roku, na Starym Rynku powstanie szopka bożonarodzeniowa. Na wszystkich gości Betlejem czekać też będzie Dzwonek Życzeń, gotowy do spełniania najbardziej skomplikowanych próśb.

Wszystkiemu towarzyszyć będzie świąteczna oprawa muzyczna. A to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na gości Betlejem.

Po raz szósty odbędzie się też Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Do Poznania przyjadą utytułowane ekipy lodowych rzeźbiarzy z 6 krajów, między innymi z Kanady, USA, Rosji czy Francji. To widowiskowe wydarzenie od lat cieszy się niezwykłym zainteresowaniem i przyciąga wielu widzów. Dla odwiedzających poznańskie Betlejem wielogodzinne zmagania artystów z bryłami lodu są wyjątkową atrakcją.

– Betlejem Poznańskie to nastrojowy czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, a Poznań to idealne miejsce do przeżywania tego okresu – tłumaczy Ewelina Janik z Biura Kształtowania Relacji Społecznych w Urzędzie Miasta Poznania. Tegoroczne Betlejem rozpocznie się uroczystą iluminacją choinki miejskiej, którą rozświetli Prezydent Miasta Poznania w innowacyjny sposób. W jaki? To niespodzianka, a aby się o tym przekonać zapraszam 6 grudnia na Stary Rynek w Poznaniu.

Ponadto, w połowie grudnia do Poznania dotrze płomyk Betlejemskiego Światła Pokoju, który swoją podróż rozpoczyna zawsze w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Przekazywany przez skautów i harcerstwo, przemierza cały kontynent, a do Polski trafia przez południową granicę. Niesiony w sztafecie, niezależnie od warunków i pory, jak co roku, zostanie przekazany Prezydentowi Miasta, by ten przekazał go mieszkańcom.

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, m.bilska@eskadrapublica.pl

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *